Nasi Mistrzowie

Drzewo Genealogiczne Wing Tsun

Profesor Leung Ting jest Prezydentem oraz jedynym Wielkim Mistrzem Międzynarodowego Stowarzyszenia WingTsun™. W 1973 r. Skończył Baptist College w Hong Kongu uzyskując tytuł absolwenta literatury chińskiej i angielskiej. W 1979 r., w związku z sukcesami w rozbudowie systemu WingTsun™ oraz rozpropagowaniem go na całym świecie uzyskał tytuł Doktora Filozofii w Stanach Zjednoczonych. Następnie w sierpniu 1997 r. Został przez Państwową Akademię Sportu Bułgarii mianowany “Honorowym Prof. Sztuk Walki”. Profesor Leung jest entuzjastą WingTsun™ – rozpoczął naukę już w wieku 13 lat. Mając 20 lat został przyjęty przez Wielkiego Mistrza Yip Man (nauczyciel Bruce’a Lee) jako “Uczeń za Zamkniętymi Drzwiami”. Przez całe życie Leung Ting poświecił swą energie rozbudowywaniu WingTsun™ Kungfu. Założone przez niego Międzynarodowe Stowarzyszenie WingTsun™ stało się światową organizacją sztuk walki mającą oddziały w ponad 63 krajach. Stowarzyszenie jest uważane za jedną z największych organizacji sztuk walk na całym świecie.

Sikung Maday Norbert wstąpił do szkoły WingTsun™ w wieku 14 lat. Ćwiczył wtedy w dawnej kwaterze głównej w Jugosławii. Jego pierwszym nauczycielem
był Sifu Slavko Truntic, który w latach 70-tych nawiązał kontakt z Sijo tworząc pierwsze stowarzyszenie WingTsun™ na terenie dawnego bloku wschodniego.
W 1989 roku ( Sikung miał wtedy pierwszy stopień mistrzowski ) zorganizowano pierwsze seminarium na Węgrzech. Od tego czasu Sikung został prywatnym uczniem Sijo Leung Tinga. Sijo co roku odwiedza kwaterę główną Sikunga w Kesckemet, gdzie ćwiczy ok. 100 instruktorów prowadzących kluby na Węgrzech, w Polsce, na Litwie, Łotwie, Estonii oraz Ukrainie i Rumunii. Obecnie Sikung Madai Norbert posiada 10. stopień mistrzowski M. O. A. w E.E.W.T.O. i jest Przewodniczącym Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia WingTsun™.

Sifu Dariusz Gradowski jest prywatnym uczniem Sikunga Madaya Norberta ćwicząc Wing Tsun od 1996. Obecnie najwyższy w Polsce 6. Stopień Mistrzowski. Od prawie 30 lat naucza Wing Tsun. Wyszkolił kilkudziesięciu Mistrzów i zapoczątkował kilkanaście szkół w całej Polsce.

Sifu Patrycjusz Pindelski jest prywatnym uczniem Sifu Dariusza Gradowskiego, a także uczy się co miesiąc regularnie bezpośrednio od Sikunga Madaya Norberta. Sztuki walki ćwiczy od 1981 roku. Poznawszy wcześniej zarówno japońskie systemy  (judo, ju-jitsu, aikido, karate) jak i chińskie style Kung fu Shaolin (Biały Żuraw, Długa Pięść) i zdobywszy w niektórych z nich poziom instruktorski, od kilkunastu lat zgłębia Wing Tsun. Od 2012 prowadzi również Szkołę Na Żoliborzu. Obecnie ma 5. Stopień Mistrzowski E.E.W.T.O i I.W.T.A